Gianluca Gualandi urodził się w Bolonii, we Włoszech, gdzie wszyscy nazywali go TALLA. W 1987 roku został optykiem. Stworzył i rozwijał sieć niszowych optycznych koncept-store’ów.  Nowe podejście do profesji wyostrzyło jego ciekawość i wyobraźnię.

W 2004 roku, podczas targów optycznych w Paryżu poznał Caroline Abram – projektantkę akcesoriów optycznych FILAO. Z miłości do niej przeprowadził się do Paryża, gdzie założyli rodzinę. Wspólnie pracowali nad rozwojem ultra-kobiecej marki Caroline Abram.

Bogaty w te doświadczenia stworzył własną markę TALLA EYEWEAR dedykowaną dżentelmenom.

Interesuje się sztuką, designem i modą. Jego wielką pasją jest gotowanie, twierdzi, że zdobienie dania jest jak tworzenie kawałka sztuki. Dzięki swojej matce, krawcowej haute couture, nauczył się bycia precyzyjnym i przywiązywania uwagi do szczegółów. W jego kolekcji na uznanie zasługuje każda rzecz.

Wyobrażam sobie, że oprawka jest najlepszym dodatkiem dla eleganckiego mężczyzny – przyznaje projektant.

„Talla” po hiszpańsku oznacza rzeźba.

TALLA jest kolekcją wciąż się rozwijającą: trzy linie, oprawki korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne, każdy ma swój kod, swój ślad.

TALLA jest kolekcją dla dżentelmenów. Marka wymyślona i zaprojektowana przez Gianlucę Gualandi, także dżentelmena. Inspirowana trzema wielkimi miastami Rzymem, Paryżem i Miami. Oryginalne, stylowe, uszlachetniające osobowość oprawy. Szeroki wybór kształtów i kolorów, naturalny luksus elegancji.

Celem twórcy jest tworzenie kształtów opraw, które pasują do różnych kształtów twarzy. Inspiracje czerpie z miejsc, które odwiedził i to one są motywem przewodnim kolejnych kolekcji.

ROME to optyczna kolekcja z acetatu. Wielkie metropolie ukazują typowe uosobienie włoskiej elegancji. Rzym inspiruję Gianlucę każdego dnia. To tam właśnie wszystko się zaczęło. Modele z kolekcji ROME noszą nazwy związane z jego wspomnieniami. Są subtelne i pełne niuansów.

PARIS to kolekcja opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych stworzona z łączonych materiałów. Paryż to miejsce gdzie mieszka i które kojarzy z otwartością i dobrym jedzeniem. Modele z kolekcji PARIS nazywają się tak, jak jego ulubione restauracje.

MIAMI to kolekcja stworzona w metalu. Gianluca trzy razy w roku podróżuje tam, gdzie łączy się przestrzeń i ocean z tętniącym życiem miastem. Tam gdzie sztuka ulicy współgra z rokoko. Pokazuje odwagę nowego świata wymazującego uprzedzenia. Nazwy modeli z linii MIAMI odnoszą się do miejsc, które odwiedził.