Caroline Abram to utalentowana artystka z Paryża, która każdy model kolekcji projektuje sama. Jej oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne charakteryzuje ciekawa kolorystyka, znakomite materiały i nietuzinkowe wzornictwo. Główna idea projektantki to pokazać piękno kobiety i podkreślić jej osobowość. Wierzy, że każda kobieta jest w stanie znaleźć coś dla siebie w jej kolekcjach. Nazywa je kolejnymi literami alfabetu- tak tworząc alfabet kobiecości.

Sławę zyskała dzięki eleganckiej biżuterii okularowej. W 2008 roku Caroline Abram postanowiła stworzyć własną markę opraw okularowych pod swoim nazwiskiem, a od niedawna swoje portfolio rozszerzyła także o markę Blush.

To chyba było zapisane w gwiazdach, że któregoś dnia rozpocznie wspaniałą drogę zawodową, o 20stu latach zawodowej kariery Caroline Abram pisze tak:

“Chciałam studiować sztukę, ale moja matka się nie zgodziła, więc zostałam dyplomowanym optykiem. Potem chciałam tworzyć, rzeźbić, malować, ale moja matka się nie zgodziła, więc jako optyk pracowałam w rodzinnym sklepie. Matki wiedzą lepiej… To był sprytny zabieg z jej strony, by połączyć pasję do projektowania z wiedzą optyczną. Wszystko zaczęło się od hobby. Tworzyłam biżuterię i akcesoria optyczne dla klientów sklepu, bez szczególnej wizji kariery. Jedna zawieszka za drugą, coraz więcej zamówień od optyków i coraz mniej czasu w salonie… i tak w 1998 roku powstało OPTA FILAO”.

Caroline Abram

Caroline Abram ma polskie korzenie, jej dziadek ze strony matki pochodził z Kutna. Artystka wielokrotnie gościła w Polsce a obecnie mieszka w Singapurze.

Fanki opraw Caroline Abram w Polsce łączą sie za pośrednictwem grupy na Facebooku – Muzy Caroline Abram.

Wszystkie oprawki Caroline Abram są zaprojektowane tak, aby uwydatnić urodę kobiety i jej osobowość. W takich okularach kobieta ma się dobrze czuć i świetnie wyglądać.

Kolekcja jest bardzo zróżnicowana. Wybierać można spośród wzorów klasycznych i dyskretnych po bardzo barwne i fantazyjne. Pomysłem designerki jest zaprezentowanie tego samego modelu w wielu połączeniach kolorystycznych – takich niuansów oczekują kobiety

Tworzone przez Caroline Abram okulary odpowiadają wszystkim typom urody. Kobiety czują się w nich piękne, pewne siebie. Przełomowe jest to, że kobiety chcą posiadać kilka par okularów, by zestawiać je ze strojami, torebkami i butami. Dodatkowo do każdej pary okularów można dobrać pasujące akcesoria: piórka, łańcuszki, pompony, biżuteryjne ozdoby. Dzięki nim całość nabiera oryginalnego charakteru.