Idea designu MIGA STUDIO zakorzeniona jest we włoskich intensywnych emocjach i bogactwie kulturowym połączonym z minimalistycznym, futurystycznym stylem Japonii.

Inspiracje włoskie to przede wszystkim sztuka i architektura zróżnicowana ze względu na region czy epokę. Modernizm oraz smukłe i proste neoklasyczne formy przerodziły się w myśli przewodnie projektantów. Tak powstają ręcznie wykonane modele, w który włoski styl łączy tradycję z nowoczesnością.

Dla MIGA STUDIO prawdziwy luksus polega na pełnym szacunku, zrozumieniu i połączeniu przeszłości  z teraźniejszością poprzez japońską wrodzoną dbałość o detale i najwyższą jakość. Wpływ Japonii uwidacznia się w czystości linii i kształtów zaczerpniętych wprost z minimalistycznej japońskiej architektury. Dumą projektantów jest połączenie starożytnych tradycji, praktykowanych od Złotego Wieku produkcji okularów z byciem nowoczesnym. To wyjątkowa cecha, którą MIGA STUDIO uosabia poprzez grę doskonałych materiałów i kształtów.

Wysokiej jakości elementy opraw wykonane są z japońskiego acetatu Takiron, medycznej stali nierdzewnej i zaawansowanego aluminium, często z matowym, surowym wykończeniem, aby wprowadzić nową, oryginalną estetykę.