W 1905 roku Gozaemon Masunaga sprowadził rzemieślników z Osaki i Tokyo na wyspę Fukui, by tam rozpoczęli produkcję okularów. Wiele lat rozwoju i doskonalenia kunsztu zaowocowało tym, że obecnie jest to jeden z największych ośrodków wytwarzających oprawy na świecie.

Od początku nadrzędną misją firmy była produkcja doskonałych okularów. Świat się zmienia, czas upływa, potrzeby społeczeństwa się zmieniają.
By temu sprostać MASUNAGA rozwija nowe projekty i gwarantuje niezmienną jakość.

Kolekcja opraw MASUNAGA stanowi hołd dla klasycznego i ponadczasowego wzornictwa. Niebywały kunszt jest widoczny na każdym z 200 etapów procesu produkcji. Oprawki wykonane są z ręcznie polerowanego japońskiego tworzywa, wysokiej jakości, czystego tytanu, niektóre sztuki zdobione są 18K złotem.

Szlachetność, elegancję i wyrafinowanie opraw docenili miedzy innymi cesarz Japonii, Robert De Niro czy Cristiano Ronaldo.

MASUNAGA nawiązała współpracę z Kenzo Takada, jednym z najbardziej cenionych japońskich projektantów mody. Na wybiegach nazywany “Czarodziejem kolorów”, dzięki odświeżającemu użyciu barw, wzorów i printów w swoich kolekcjach. Jego portfolio jest dość zróżnicowane i obejmuje między innymi produkty spożywcze, hotelowe, wyposażenia wnętrz, zastawy stołowe i oczywiście perfumy. Kolekcja okularów zaprojektowana przez Kenzo Takada łączy elementy zainspirowane stylem vintage z nowoczesną stylistyką. Delikatne grawerunki na tytanowych elementach przypominają precyzyjnie wykonane detale biżuterii z lat dwudziestych. Każdy egzemplarz sygnowany jest znakiem rodziny Takada – kwiatem Campanuli. Okulary MASUNAGA by Kenzo Takada są modne, ozdobne, kreatywne i innowacyjne.

Projekty MASUNAGA wielokrotnie były doceniane nagrodami branżowymi. W 2013 roku MASUNAGA G.M.S. Limited otrzymało specjalną nagrodę jury Silmo d’Or. Rok później przyznano prestiżową nagrodę Silmo d’Or za okulary przeciwsłoneczne model Campanule K18, który pochodzi z kolekcji zaprojektowanej przez Kenzo Takada. W 2015 roku po raz kolejny MASUNAGA otrzymała nagrodę Silmo d’Or za perfekcyjnie wykonaną oprawkę GMS-106.