fbpx

Hanami – czy znasz japońską, wiosenną tradycję?

Niedawno w Japonii obchodzono święto Hanami, co w tłumaczeniu oznacza dosłownie oglądanie kwiatów. To wskazuje, że zakwitły już wiśnie i wreszcie nadchodzą słoneczne dni.

Radosne oczekiwanie

Japończycy traktują swoje wiśniowe drzewa naprawdę poważnie. Kwitnienie wiśni trwa od jednego do dwóch tygodni na przełomie marca i kwietnia, i ten wyjątkowy moment jest relacjonowany nawet przez media. Wiosenne święto, wyczekiwane przez większość Japończyków, kojarzy się z radością, ulotnością chwili i zadowoleniem z życia. Z tej okazji Japończycy chętnie odwiedzają parki, rozkładają koce pod ukwieconymi drzewami i urządzają pikniki.

Czas Hanami to dla Japończyków okres wyjątkowego piękna i szczególnej atmosfery.

Tradycja Hanami sięga aż VIII wieku i Samurajów, którzy ustanowili kwiat wiśni symbolem Japonii. Choć w tym roku z powodu sytuacji epidemiologicznej świętowanie w cieniu kwitnącego drzewa nie było możliwe, to niezaprzeczalnym jest fakt, że Japończycy są narodem dumnym i oddanym swoim tradycjom.

Tradycyjne okulary, nadzwyczajna jakość

Gozaemon Masunaga był założycielem przemysłu optycznego na wyspie Fukui. Od 1905 roku powstają tam tradycyjne, dopracowane oprawki, których jakość nie podlega kompromisom.

Japońska marka Masunaga zaprezentowała właśnie kolekcję opraw na sezon letni 2020. W każdej sztuce widać doskonałą precyzję wykonania, dbałość o detale oraz wyjątkowy design. Przykładem znakomitego rękodzieła z delikatnymi ornamentami są męskie okulary przeciwsłoneczne HERCULES.

Model ten powstał przy współpracy z projektantem Kenzo Takada. Siła tradycji została wzbogacona o współczesne struktury i linie, a perfekcyjne dopracowanie i jakość zachwyci najbardziej wymagających użytkowników.

Oprawki damskie z kraju kwitnącej wiśni

Z kolei dla kobiet wyjątkową propozycją jest bezramkowa oprawa IRIS  lub cienkie, metalowe, kobiece oprawki BILLIE i JULIET. Zaskakują swoim kolorem i wiosennym, delikatnym stylem!

 

Wykorzystano zdjęcia z najnowszej kolekcji japońskiej marki Masunaga

Photo by Kamil S on Unsplash Photo by Joel Neff on Unsplash Photo by Yu Kato on Unsplash