Oprawki Haffmans & Neumeister charakteryzują się połączeniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, estetycznego i ponadczasowego designu oraz wysokiej jakości materiałów. Wycinane z jednego kawałka cienkiej stali, a następnie kształtowane w odpowiedni sposób tak, by nie było konieczności użycia śrub i spawów. Koncepcja jest taka, że okulary mają być praktyczne, niepowtarzalne i ponadczasowe.

MADE IN GERMANY

Wszystkie etapy powstawania oprawek – od projektu po produkcję i sprzedaż – są wykonywane w Berlinie. To zdecydowanie pozwala kontrolować każdy detal. Minimalistyczne i ponadczasowe oprawy Haffmans&Neumeister produkowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, eliminując ewentualne straty w procesie produkcyjnym. Wszystkie oprawy wykonywane są ręcznie, z nienaganną precyzją i starannością.

Marka Haffmans & Neumeister powstała w 2016. Założyciele to dwaj bracia Daniel i Philipp oraz ich przyjaciel Jean-Pierre. Wykształceni w kierunkach wzornictwo przemysłowe i architektura, poprzednio związani z markami ic! berlin i MYKITA, z bogactwem doświadczeń i głowami pełnymi pomysłów rozpoczęli projektowanie i produkcję opraw pod własną marką.

Firma Haffmans & Neumeister postawiła sobie za cel kontynuację ponad 20-letniej historii w segmencie okularów premium, łącząc tradycję z awangardą. Haffmans & Neumeister wcześniej związani ze świetnymi, niezależnymi brandami, teraz podbijają rynek własną marką. Kontynuują w niej innowacyjne projekty z oprawkami z płaskiej blachy – dzięki temu oprawki są wytrzymałe, estetyczne i ciekawe.

NIEZWYKŁY DESIGN

Oprawy Haffmans&Neumeister z kolekcji Ultralight wycinane z jednego kawałka ze stali nierdzewnej o grubości 0,6 mm i wykonane są w bezśrubowej konstrukcji. Ich waga to 10-15 gramów (w zależności od modelu).

Kolekcja Ultralight Plus to te same kształty i konstrukcje wzbogacone o barwne wkładki z najlepszego włoskiego acetatu Mazzucchelli.

Na sezon 20/21 zaprojektowano dwie nowe kolekcje Italic i ULX – dotychczas najbardziej innowacyjne i technicznie zaawansowane linie okularów Haffmans & Neumeister. Debiutując tej jesieni, obie serie wprowadzą nowo opracowany materiał o grubości 0,7 mm, sporo koloru i poruszenia w świecie optyki.