fbpx

Haffmans & Neumeister Tradycja w awangardzie

Marka Haffmans & Neumeister powstała w 2016. Założyciele to dwaj bracia Daniel i Philipp oraz ich przyjaciel Jean-Pierre. Wykształceni w kierunkach wzornictwo przemysłowe i architektura, poprzednio związani z markami ic! berlin i MYKITA, z bogactwem doświadczeń i głowami pełnymi pomysłów rozpoczęli projektowanie i produkcję opraw pod własną marką.

Innowacyjne projekty

Firma Haffmans & Neumeister postawiła sobie za cel kontynuację ponad 20-letniej historii w segmencie okularów premium, łącząc tradycję z awangardą. Haffmans & Neumeister wcześniej związani ze świetnymi, niezależnymi brandami,  teraz podbijają rynek własną marką. Kontynuują w niej innowacyjne projekty z oprawkami z płaskiej blachy – dzięki temu oprawki są wytrzymałe, estetyczne i ciekawe.

Bez śrub i spawów

Oprawki Haffmans & Neumeister charakteryzują się połączeniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, estetycznego i ponadczasowego designu oraz wysokiej jakości materiałów. Wycinane z jednego kawałka cienkiej stali, a następnie kształtowane w odpowiedni sposób tak, by nie było konieczności użycia śrub i spawów. Koncepcja jest taka, że okulary mają być praktyczne, niepowtarzalne i ponadczasowe.

Made in Germany

 

Wszystkie etapy powstawania oprawek – od projektu po produkcję i sprzedaż – są wykonywane w Berlinie. To zdecydowanie pozwala kontrolować każdy detal.

 

 

 

Cztery kolekcje

Dotychczas powstały kolekcje Ultralight i Ultralight Plus.

Charakterystyka kolekcji Ultralight:

  • wycinane z jednego kawałka ze stali nierdzewnej o grubości 0,6 mm,
  • precyzyjne i trwałe pokrycie PVD,
  • zawias z nitem miedzianym (bezśrubowa konstrukcja),
  • waga 10-15 gramów (w zależności od modelu).

 

Kolekcja Ultralight Plus to te same kształty i konstrukcje wzbogacone o barwne wkładki z najlepszego włoskiego acetatu Mazzucchelli.

Ultralight – model Bradford
Ultralight Plus – model Bradford

 

 

 

 

 

 

 

Na sezon 20/21 zaprojektowano dwie nowe kolekcje Italic i ULX – dotychczas najbardziej innowacyjne i technicznie zaawansowane linie okularów Haffmans & Neumeister. Debiutując tej jesieni, obie serie wprowadzą nowo opracowany materiał o grubości 0,7 mm, sporo koloru i poruszenia w świecie optyki.

Haffmans&Neumeister model Birkin
Haffmans&Neumeister model Twiggy