Gamine, tutaj wszystko się kręci
Gamine to imię żeńskie. Odnosi się do świeżej, błyszczącej, psotnej młodej kobiety. Marka wywodzi się z Nowego Jorku, została założona w 2015 roku przez trójkę przyjaciół, wykształconych i doświadczonych w swoich dziedzinach (sztuka, moda, marketing). Swoimi odważnymi i kolorowymi projektami już wywołała poruszenie, także w Europie.
Dla Siergieja, głównego projektanta marki, główną inspiracją stanowi architektura. Podobnie, jak w przypadku projektu budynku, w projekcie oprawy trzeba przemyśleć wszystko, każdy najdrobniejszy szczegół. Istotą każdej kolekcji są więc geometryczne i minimalistyczne kształty, a podstawą, a jakże stało się koło. To ono swoją doskonałością inspiruje te niezwykłe okulary prêt-à-couture.
Gamine wnosi świeżą i odważną wizję do świata optyki
Najpierw odwaga i pewność siebie, a potem także doświadczenie sprawiają, że każda kolekcja jest zachwycająca. To prawdziwie designerskie przedmioty przeznaczone dla kobiet i mężczyzn aspirujących do czegoś więcej niż oryginalność! Kolekcje marki rozrastają się wraz z podróżami przyjaciół, kolejne modele noszą nazwy najmodniejszych dzielnic świata: Kreuzbergu, Soho i St. Martin.
Przełomem staje się 2016 rok. Lady Gaga rzuca okiem na kolekcję i za jej sprawą zwracają się na nią również oczy całego świata. Predestynowana muza, nosi Marais w swoim dokumencie na Netflixie i dumnie prezentuje swoje Harajuku na ulicach Los Angeles.
Od 2017 roku pragnienie nonkonformizmu i bardziej kosmopolitycznej reprezentacji wśród klientów brandu, prowadzi Siergieja do Francji. Projektant instaluje się w Paryżu, w którym zakochuje się. To przynosi jeszcze ciekawsze pomysły, w końcu te oprawy tworzone są przez młodych i multiuzdolnionych kosmopolitan.
Technicznie oprawy korekcyjne i słoneczne wykonane są z najlepszych surowców. Robione są ręcznie. Króluje połączenie metalu i acetatu. Okulary Wynwood tej marki nominowano do prestiżowej nagrody Slimo Paris d’Or 2022 w kategorii Optical Frame Eyewear Designer.