fbpx

Czym są niezależne marki okularowe?

Wśród ogromnych kampanii marketingowych, wielkich nazwisk w świecie optyki istnieje grupa niezależnych projektantów i sprzedawców, którzy w swoją pracę wkładają całe serce, a nawet i duszę.

Zacznijmy może od wyjaśnienie czym są niezależne marki okularowe?

Serge Kirchhofer

Pod ta nazwą kryją się oprawki i okulary przeciwsłoneczne kreowane przez firmy, które nie są własnością dużych grup, ale tworzą je ludzie z pasją, często podpartą rodzinnymi  tradycjami  w projektowaniu okularów. Dla jasności, nie są to licencjonowane produkty, na których widnieje logo znane ze świata mody. Niezależnych marek okularów nie znajdziesz raczej w dużych sklepach sieciowych. Szukać ich należy w dobrych salonach optycznych typu boutique, które posiadają dobrze przemyślane linie i są szczególnie nastawione na zapewnienie Ci indywidualnego podejścia w zakresie dbania o wzrok. W takich miejscach z pewnością znajdziesz oprawki oraz okulary przeciwsłoneczne, które sprawią, że będziesz wyglądać i poczujesz się świetnie. Dobry optyk poświęci także czas na zrozumienie twoich potrzeb, aby polecić Ci odpowiednie soczewki.

Masunaga

Wyjaśnijmy, prawdopodobnie za niezależną markę zapłacisz więcej, ale zwykle warto. Sam produkt jest doskonale przemyślany: każdy element, materiał, unikalny design. Mniejsze firmy wytwarzają okulary w tradycyjnych, rzemieślniczych zakładach produkcyjnych, co przekłada się na ich wysoką jakość.

Większość ludzi nie kupuje okularów tak często jak butów, więc warto dokonać przemyślanego wyboru. Salony Optyczne oferujące niszowe, wyjątkowe marki okularowe znajdują się w prawie każdym mieście.

Jeśli poszukujesz niezależnych linii, oto kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować: Kirk&Kirk, Masunaga, Serge Kirchhofer, Caroline Abram, Talla eyewear, Paulino Spectacles.