CHRISTIAN LACROIX – BARWNY ROMANS Z BAROKOWYM STYLEM
Christiana Lacroix’a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez 22 lata tworzył dla domu mody niepowtarzalne kreacje haute couture. Jego projekty ubrań i akcesoriów błyskawicznie podbijały serca i do dzisiaj są synonimami dobrego gustu, najlepszej jakości i oryginalności.
Lacroix kochał piękne formy, ekskluzywne materiały i nietuzinkowe kolory. Dzisiaj Dom Mody Christian Lacroix kontynuując dzieło swego założyciela, tworzy unikalne kolekcje, również oferując warte uwagi, znakomite oprawy okularowe.

 

By uwodzić, zwracać uwagę, oczarowywać
Filary kolekcji okularów stanowią: zdecydowane kształty, ręczne wykonanie z najlepszych surowców, ale przede wszystkim, oryginalna bogata kolorystyka.
Nazwisko zobowiązuje, więc wszystkie acetaty użyte w kolekcjach opraw Christiana Lacroix są tworzone specjalnie dla marki we współpracy z włoską potęgą tego komponentu – Mazzuchelli. Są to projekty na zamówienie, inspirowane najbardziej charakterystycznymi projektami spod szyldu tego domu mody. Ucieleśniające kreatywny eklektyzm marki projekty okularów, przyciągają wzrok splatając się w gobelin kolorów i wzorów.
Nie brakuje odważnych połączeń acetatu z metalem. Przepięknych wzorów paseo wytłoczonych w metalu i fal barokowego monogramu Christiana Lacroix. Kolekcja opraw korekcyjnych obejmuje delikatną mieszankę kolorowego acetatu, kryształu i metalu z charakterystycznym motywem motyla, subtelnie umieszczonym na końcach zauszników.
Niestandardowy kolor acetatu jest inspirowany jedwabnymi szalami Christiana Lacroix, a metalowe detale na zausznikach i przezroczyste detale konstrukcyjne hołdują jego niezwykłej dbałości o szczegóły w tradycji haute couture. Kolekcja okularów Christiana Lacroix to wyrafinowana mieszanka francuskiego szyku rodem z kultowego domu mody.