fbpx

Caroline Abram – projektantka zainspirowana kobietami

Caroline Abram to utalentowana artystka z Paryża, która każdy model kolekcji projektuje sama. Jej oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne charakteryzuje ciekawa kolorystyka, znakomite materiały i nietuzinkowe wzornictwo. Główna idea projektantki to pokazać piękno kobiety i podkreślić jej osobowość.

Urodziła się w rodzinie optyków. Caroline Abram także studiowała optometrię i  tak została wciągnięta w rodzinny biznes. A potem połączyła to co znała najlepiej – świat okularów i artystyczną duszę.

Na eklektyzm jej kreatywności miało wpływ dzieciństwo spędzone  w Senegalu, w jej projektach widać feerię afrykańskich barw, fascynacje stylem retro oraz związek z indyjskim, bretońskim i polskim pochodzeniem.

20 lat temu  wystartowała  z  małym biznesem i przez długi czas tworzyła ręcznie robione akcesoria okularowe: łańcuszki i lupki. Dzięki tej eleganckiej biżuterii okularowej zyskała sławę. W 2008 roku Caroline Abram postanowiła stworzyć własną markę dostrzegając zapotrzebowanie na pociągające i eleganckie damskie oprawy okularowe podkreślające w prosty sposób kobiecość.

Wszystkie oprawki Caroline Abram są zaprojektowane tak, aby uwydatnić urodę kobiety i jej osobowość. W takich okularach kobieta ma się dobrze czuć i świetnie wyglądać.

Kolekcja jest bardzo zróżnicowana. Wybierać można spośród wzorów klasycznych i  dyskretnych po bardzo barwne i fantazyjne. Pomysłem designerki jest zaprezentowanie tego samego modelu w wielu połączeniach kolorystycznych – takich niuansów oczekują kobiety.

Dodatkowo do każdej pary okularów można dobrać pasujące akcesoria: piórka, łańcuszki, pompony, biżuteryjne ozdoby.  Dzięki nim całość nabiera oryginalnego charakteru